Domácí moduly H0 - stavba stanice Hukovice část 1
Domácí moduly H0 - stavba stanice Hukovice část 3
Domácí moduly H0 - stavba stanice Hukovice část 4
© MC 28.06.2019
Jen na začátek 4 části o stavbě "duální" modulové stanice - pro doma i pro modulová setkání připomenutí, se skládáním rámů dílů modulu stanice Hukovice jsem začal v polovině listopadu 2018 přípravou čel, úpravou rozměrů dílů určených pro původní stanici Světlá Hora, nyní máme konec června 2019, tedy po sedmi a půl měsíci od zahájení prací jezdím v celém rozsahu stanice, stanice má v hrubé stavbě hotovou krajinu, částečně již flokovanou. Je téměř dokončeno zaštěrkování a výstavba nástupišť.
Výhodou modulové stavby je rychlé rozebrání, změna konfigurace. Zde je z Hukovic vyhozen díl "A" a mezi díl "B" a "D" bude vložen rozestavěný díl "C" o kterém formálně říkám, že je to 60 cm prodloužení staničních kolejí pro použití Hukovic na modulové provozní setkání. Díl "A" je vyhozen z důvodu jednoduchosti změny není nutné sahat do oblouku.
Díl "C" je vložen. Celá operace netrvala déle jak 10 minut. Je vidět, že ani vlaky z modulů nesundávám - pouze odjedou na moduly s kterými se nic nedělá. to co je postaveno je stále sjízdné pod DCC v plném rozsahu.
Vložení 60 cm dílu "C" je využito k položení nástupištních hran - kontrola návaznosti na již dokončená nástupiště, lepeno do hnědého Balakrylu.
Po zaschnutí lepení jsou betonové prefabrikáty přetřeny na barvu betonu - zatím čístého. Celkově půlhodina práce.
Betonové díly jsou od JM Detail.
Protože nalepení nástupištních hran je poměrně rychlé, štěrk byl již nachystán, tak pokračuji štěrkováním koleje 3 a udělám i část koleje 1. Sypu lžičkou, rovnám štětcem a "uhlazuji" prstem. Když je nasucho připraveno zbývá zakapat ředěným Sportakrylem, proč právě matný lak a ne lepidla Duvilax či podobná jsem již psal. Barva zůstává po prolití nezměněna.
Nasypáno, zakápnuto ředěným Sportakrylem MAT. Zde vývojem došlo ke změně technologie - původně jsem používal zastříknutí fixírkou. Ale použití kapátka je skoro stejně rychlé, nějakých 60 cm trvá cca 5-7 minut a nemusím řešit zakrývání okolí. Nepoužívám žádné smáčení jarovou vodou a přesto je vše dokonale prolito - vodouředitelné barvy či laky již obsahují smáčedla. Což je případ Sportakrylu.
Nic více než je na fotce k této činosti - štěrkování není potřeba. Je vidět že horký letní den urychluje schnutí, kolej 3 je již během půlhodiny částečně suchá.
Ráno vše zcela zaschlé. Okraj koleje č. 1 směrem k nástupišti bude zaštěrkován až po dokončení nástupiště.
Po provedené kontrole sjízdnosti, vzhledu,jsem si řekl, že jsem vlastně ještě eviděl složené Hukovice celé, tedy včetně dílu "C", který doma většinou použit nebude.
No a protože moduly jsou "hračka", za 10 minut jsem měl Hukovice složené i sjízdné celé. Na protější straně "zkušebního oválu" chybí 60 cm kolejí - není problém to moduly doplnit, doma mám 30 cm modulů několik, ale teď o to nejde.
Pohled z opačné strany, ten vagon - to byl zkušební "ruční" vůz - posun rukou.
A ještě jednou pohled do stanice Hukovice, zde je pěkně vidět vyosení dílů stanice směrem na stranu staniční budovy k získání prostoru pro její postavení.
Vlaky se mi vrátily z tratě vlastní silou, doplněny vozy a můžu se pokochat, jak to bude vypadat až stanice bude v modulovém provozu na setkání. Čtyřvozový Sp do Kadaně má u nástupiště bohaté rezervy, tedy doufám, že v GVD na setkání bude.
A ještě jednou v ose staniční koleje č. 1.